گیاه‌ پزشکی :

گیاه‌ پزشکی شاخه ‌ای از علوم مرتبط با کشاورزی است که به دنبال  جمع‌آوری دانش و اطلاعات مربوط به عوامل بیماری ‌زا گیاهی و بیماری‌های گیاهی و مدیریت یا کنترل بیماری‌های گیاهی بکار می‌رود. این شاخه از کشاورزی خود شامل سه بخش آفات، بیماری‌ها و علفهای هرز مطالعه می‌نمایند.

میزان رشد و باروری گیاهان به فراهم بودن آب و مواد غذایی در خاک و تأمین محدوده‌هایی از شرایط مناسب جوی مانند حرارت، رطوبت و نور بستگی دارد. هر عاملی که سلامت گیاهان را به مخاطره اندازد، ممکن است در میزان رشد و باروری آن‌ها تأثیر منفی بگذارد و از ارزش آن‌ها و فراورده‌هایشان بکاهد.

بیماری‌ها و آفات گیاهی و علفهای هرز از جمله عوامل زنده و بیماری‌های فیزیولوژیک که ناشی از کمبود مواد مورد نیاز گیاه و خسارات ناشی از شرایط جوی نامناسب عمده‌ترین عوامل تقلیل محصول یا نابودی گیاهان بشمار می‌روند.

در واقع هدف اساسی گیاه پزشک کاهش میزان خسارت کمی وکیفی عوامل خسارت زای کشاورزی ( آفات، بیماریهای کیاهی ،علفهای هرز ) وبالا بردن راندمان تولیدات گیاهی است.

گاها ممکن است کشاورز احساس کند که میزان بازدهی کشت زعفرانش پایینتر از حد رایج و استاندارد است یا زعفرانش از کیفیت لازم برخوردار نیست و یا پیاز زعفرانش دچار آفت یا علف های هرز شده اند.در این حالت کشاورز میتواند با مراجعه به شرکت طلای سرخ و به همراه آوردن نمونه ای از محصول زعفران یا پیاز خود درخواست گیاه پزشکی کنند و ما در آزمایشگاه تخصصی با انجام بررسی های مختلف علت یا عوامل مشکلات محصول یا کاهش کمی و کیفی محصولات را برای کشاورز مشخص می کنیم و مشاوره های لازم جهت رفع مشکلات را به وی ارائه می کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۳۵۴۲۵۱۰۰–۰۵۱

۳۵۴۲۷۱۰۰–۰۵۱

۳۵۴۲۸۱۰۰–۰۵۱

بارگذاری...