اخبار

راه اندازی صندوق سرمایه گذاری نهال

مدیرعامل شرکت طلای سرخ ایرانیان از راه اندازی صندوق سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی خبر داد:

شرکت طلای سرخ ، با اهتمام به رسالت اجتماعی خود در راستای حمایت از تولید و فراوری محصولات کشاورزی شامل زعفران، پسته و زیره، با همکاری شرکت سبدگردان نوویرا، اقدام به راه اندازی نخستین صندوق کالایی قابل معامله (ETC) نموده است. از ویژگی‌های این صندوق، سرمایه‌گذاری در فرصت-‌های موجود در بخش کشاورزی بوده که می ‌تواند به این بخش کمک شایان توجهی کند.

️🔹 سید احسان مصطفوی، مبتکر سازمان مدیریت جهانی تولید و صادرات زعفران(OSEC)، گفت: قیمت‌‌گذاری زعفران و باقی محصولات کشاورزی همواره با چالش هایی روبرو بوده است. با عنایات ریاست سازمان بورس و باتوجه به تشکیل صندوق کالایی کشاورزی میتوان امیدوار بود که عمق بازار زعفران افزایش و به صورت یکپارچه قیمت‌گذاری شود زیرا بورس کالا یک نهاد مطمئن و قابل اعتماد در کشف قیمت کالاها در سطح کشور است. ایشان کمک به توسعه بازار محصولات کشاورزی، قابلیت معامله در بازار سرمایه، وجود بازار گردان اختصاصی جهت نقد شوندگی را از دیگر ویژگی های تشکیل این صندوق بر شمرد و افزود مشارکت در سرمایه گذاری این صندوق مزایای متعددی دارد که از آن می توان به این موارد اشاره نمود:

کاهش ریسک سرمایه گذاری به دلیل تنوع محصولات پوشش ریسک با استفاده از ابزارهای نوین مالی بهره مندی از فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برخورداری از مدیریت حرفه ای امکان سرمایه گذاری با مبالغ پایین کاهش هزینه سرمایه گذاری به واسطه بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری در صندوق-های سرمایه گذاری قابلیت معامله در بازار سرمایه و داشتن بازار ثانویه شفاف شفافیت اطلاعاتی و دسترسی مداوم به اطلاعات صندوق نظارت مستقیم و مستمر نهادهای نظارتی نظیر متولی، حسابرس و سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه گذاری در این صندوق از هر گونه مالیات معاف می باشد.

ایشان با اشاره به اینکه شرایط مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در این صندوق مانند سایر سهام و صندوقهای متداول در بورس است افزود، افراد می توانند با ثبت نام در سجام، و مراجعه به یکی از کارگزاری های دارای مجوز نسبت به ثبت نام و سرمایه گذاری در این صندوق اقدام نمایند. جناب آقای سید احسان مصطفوی در ادامه با بیان اینکه پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نوویرا با نماد نهال با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس کالای ایران آغاز شده افزود: پذیره نویسی این صندوق تا شنبه، مورخ 20دیماه، ادامه خواهد داشت. 🔹 امید است راه اندازی صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نوویرا باپشتوانه صندوق‌های کالایی کشاورزی بتواند آغازگر ورود سایر محصولات کشاورزی به بازار سرمایه و همچنین حل مشکلات قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی بخصوص زعفران، طلای سرخ ایرانیان، باشد. 🔶 از این سهم طلای سرخ خیزد 🔸 صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نوویرا